خانه

 

آرشيو

 

تماس با ما

 

جستجو

google search:


وضوعات وبلاگ



نویسندگان

مهسا





آرشیو وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


لینک دونی


 
 

تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری رهبر و حاکم( معادل و هم ارز با ایزد زئوس یونانی)
۱۳۸٩/٦/٩ :: نوشته شده توسط مهسا در ساعت ۱:٢٦ ‎ب.ظ

   زئوس

خدای خدایان ، خدای آسمان ، خدای باران و خدای گردآوری ابرها

 مدیر ، رئیس و رهبری قدرتمند و لایق و جدی و خشک و با درایت 

همه جا رئیس  

مظهر اراده و قدرت ، کنترل کننده ، تیزبین ، ریزبین ، مسلط به همه جهات

این افراد همواره از دوران کودکی توانایی پادشاهی و حاکمیت بر حوزه اطراف خود را داشته و همیشه از خودشان می پرسند که چرا اکنون بچه هستم و توانایی این حاکمیت را به نحو احسن ندارم . و چرا من باید فرزند یک خانواده و تحت حاکمیت خانواده باشم؟ البته که از طرف دیگر هم ، به علت آشنایی آنها با آرک تایپ حاکم و فرمانروایی ، این افراد ، خودِ حاکمیت (مثلا پدر در خانواده ) را پذیرا می باشند.

نگاه این افراد از بالا به پایین است . دقیقاً مثل عقاب از بالا به پایین نگاه می کنند ولی نه به صورت تسلط گرایی 

این افراد اصولاً در هر حوزه ای خود را صاحب قدرت می دانند . زیرا فکر و ذهن و عقل آنها خوب کار می کند و دستخوش عواطف و احساسات و غرایزشان نمی شوند و ضربه ای هم نمی خورند .

 اراده و قدرت تصمیم گیری در این افراد بسیار بالاست . تا اراده انجام کاری را بکنند ، دیگر تمام است ، آن کار بدون هیچ خلل یا اشکالی انجام می پذیرد و همیشه از همه بالاتر و برترند بدون هچ تلاش و کوشش مضاعف و نفس گیر . (( ناخودآگاه برترینند ))‌. 

 

این افراد در حوزه سر به سر می برند ، در مورد هر چیز منطقی فکر کرده و بررسی کرده . 

به نظر آنها افرادی که تحت تأثیر غرایز و عواطف و احساسات خود هستند ، بسیار آسیب پذیر و ضعیف هستند و هیچگاه در هیچ موردی نمی توان روی آنها ، برای موفقیت در کاری حساب کرد .

همیشه بر محیط پیرامون خود اشراف کامل دارند و کوچکترین تغییرات و اتفاقات را می فهمند . اتفاقات را می توانند جزء به جزء تعریف کنند و همه را انگشت به دهان نگه دارند . ( با اینکه در مسئله ای مستقیماً حضور نداشتند ، ولی دقیقاً می دانند که چه اتفاقی افتاده ) .

آنها اراده خود را بر سایرین تحمیل کرده و معتقدند همه باید از فرمان آنها پیروی کنند .

با افراد مثل ابزار برخورد می کنند .

 

 

ترجیح می دهند در همه جا رئیس باشند ، حتی بعد از تشکیل خانواده نیز ، در خانواده نیز رئیس هستند .

آنها ، فرزند نمونه را کسی می دانند که به حرفهای آنها احترام گذاشته و طبق میل آنها عمل کند .

فردی بسیار مهیا کننده هستند و همه احتیاجات زن و فرزندانشان را فراهم و آماده می کنند ، ولیکن برای فراهم کردن احتیاجات آنها شرط و شروط می گذارند و هدف اصلی آنها از این کار کنترل آنها می باشد .

اصولاً همیشه برای خودشان کار می کنند و خودشان رئیس خودشان هستند و از زیر دست بودن خوششان نمی آید .

برای گسترش قلمروشان ، ازدواج کرده و تشکیل خانواده می دهند و بچه به دنیا می آورند و از همسر خود توقع دارند خانه را اداره کند و آنها را درگیر خرده کاریهای خانه نکند .

اصولاً با افرادی هم سطح و هم تراز خودشان ازدواج می کنند . گاهی بیشتر از یک همسر دارند ولی با همه آنها به یک صورت رفتار می کنند و کاملاً مساوی . هر چه برای یکی بخرد برای آن یکی هم فراهم می کند ، بدون کوچکترین تفاوتی . او برای خانواده اش بهترین چیزها را مهیا می کند . خانواده این افراد در امکانات کامل به سر می برند .

آنها بسیار زن دوست هستند.

اگر تصمیمی بگیرند قاطعانه به آن عمل می کنند و اگر مطمئن شوند که به هدفشان نمی رسند آن را رها کرده و سراغ هدف دیگری می روند .

دوستان این افراد از افراد قدرتمند و ثروتمند اطرافشان هستند .

همواره در هر کجایی در رأس هرم جای می گیرند و این نه بر اساس اصرار خود آنها ، بلکه بر اساس شایسته سالاری بیرونی و درونی ، آشکار و پنهان ، اتفاق می افتد . 

به خوبی می دانند هر کس باید چه کاره شود ، استعدادهای افراد را کشف کرده و می گویند چه کار کنند که موفق شوند .

در کار ، احساس را دخالت نمی دهند ، در کار همیشه در پی این هستند که کارشان را توسعه دهند و بزرگ کنند .

در همه موارد آنها حرف آخر را می زنند .

آنها بسیار افرادی سختکوش هستند و برای کارها پیش قدم می شوند .

با جنس مخالف از موضع قدرت برخورد می کنند و توقع دارند هر کاری که می خواهند برایشان انجام دهند .

اصولاً افرادی پولدار هستند و پول و قدرت را بخشی از جذابیت خود می دانند .

اصولاً تمایل و نیاز افراد را حتی اگر مطرح نکنند ، می دانند و بدان آگاه هستند .

بیشتر وقت خود را برای کار و قدرت می گذارند و به رابطه صمیمی با همسرشان اهمیت چندانی نمی دهند و بیشتر رابطه عاطفی آنها با کارشان است .

اخراج کردن افراد برای آنها کاری بسیار ساده و راحت است . آنها به طور مستقیم کسی را اخراج نمی کنند ولیکن فضا را طوری مهیا می کنند که شخص مورد نظر خودش تشخیص می دهد که در آنجا دیگر جایی ندارد .

افراد دیگر آنها را فردی صاحب نظر و با تجربه و عمق دید و وسعت نظر می شناسند .

به همه مسایل از دور نگاه می کنند و هیچ وقت خودشان را قاطی مسایل نمی کنند و از دور آن را کنترل و رهبری می کنند . کنترلی دقیق و مناسب و بهینه ، بدون صرف کمترین انرژی .

مادر آنها همواره در تربیت و به ثمر رساندن آنها نقش بسیار مهم و بسزائی داشته اند و آنها خود را همواره مدیون مادرشان می دانند و در هر زمان و موقعیتی در صدد ارائه امکانات و تسهیلات و تدارکات مناسب برای زندگی بهتر و شرافتمندانه تر برای آنها می باشند .

     

این افراد به غیر از مادرشان از تمام زنانی که در کودکی در مجاورت با آنها بودند توجه و سرویس می گرفتند و اعتقاد دارند که زنان در تربیت و پرورش و رسیدن به جایگاه کنونی آنها نقش بسیار فعال و تعیین کننده ای داشته اند و از آنها ممنون و متشکرند .

تمام افرادی که در هر مرحله و به هر علتی با آنها در ارتباط بوده اند از حوزه حاکمیت و ارتباطات آنها حذف نگردیده و می توانند همیشه به عنوان جزئی از هرم حاکمیت و قدرت و امنیت آنها ، در مجموعه مربوط به آنها حضور داشته باشند .

به افراد اطراف خود کمک می کند که پله های ترقی را طی کنند و بالا بروند و رشد کنند و راه رشد هر کسی را به درستی می داند .

تغییر وضعیت و موقعیت و رفتار اطرافیان ، در راه رسیدن به اهداف او تاثیر چندانی ندارد و اگر همه افراد هم در بین راه او را ترک کنند ، او قادر است که به تنهایی راه را ادامه دهد و به موفقیت برسد .

اصولاً از لباسهای سنگین استفاده می کنند و نه صرفاً کت و شلوار ، مرتب و منظم و سنگین ( سنگین پوش هستند ) .

این افراد حافظه بسیار خوبی دارند و اگر از سالها پیش هم سوالی از آنها بپرسیم به درستی پاسخ می دهند .

بدن این افراد تحت فرمان و کنترل کامل خودشان است و در مواقعی حتی از بسیاری از کسانی که در این زمینه ادعایی دارند ،‌ قویتر و کاملتر عمل می کنند و مثلاً می توانند بهتر و بیشتر و سریعتر از شناگران ، شنا کنند و یا وزنه هایی در حد ورزشکاران جا به جا کنند .

 

...

پيام هاي ديگران ()   

لينک مطلب

بالای صفحه