خانه

 

آرشيو

 

تماس با ما

 

جستجو

google search:


وضوعات وبلاگنویسندگان

مهسا

آرشیو وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


لینک دونی


 
 

تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری پدر (قسمت اول)(هم ارز معادل با پوزیدون یونانی )
۱۳۸٩/٥/٤ :: نوشته شده توسط مهسا در ساعت ٩:۱٤ ‎ب.ظ

پدر سالار و پدر = پوزیدون

 

این تیپ شخصیتی و این مجموعه رفتاری(کهن الگو و یا آرکی تایپ) ،آخر احساسات، عواطف و غرایزه.

این احساسات هم شامل احساسات مهربانانه و عاشقانه می شود و هم شامل خشم و عصبانیت.

وقتی عاشق می شوند، همه فکر می کنند دیگر عاشق تر از او وجود ندارد و وقتی هم که عصبانی می شودو متنفر، هیچکس در دنیا خشمگین تر از او نیست!

 وقتی عصبانی می شوند همه چیز را بهم می ریزند، درست همانند  دریای آرامی که یهو طوفانی می شودو همه چیز رو بهم میریزد.در هنگام عصبانیت حرفی می زنند و یا کاری را می کنند ، و وقتیکه آرام می شوند یادشان نمی آید چون در آن لحظه فقط با حوزه احساسشان عمل می کنند و حوزه سر (تفکر و تدبیر و تعقل ) کاملا تعطیل می شود.

عاشق آب، دریا، حمام و تمامی تفریحات آبی هستند،در بچگی از بودن در حمام لذت می برند.(و همچنین در بزرگسالی !!! )دفترچه حساب عاطفی با همه دارند! همه چیز را در آن ثبت می کنند!اینکه چه کسی در حق آنها چه خوبی و یا بدی کرده، همه را در آن ثبت می کنند و بعد با سود ١٠٠% جبران می کنند! یعنی اینکه در حق آنها یک خوبی کوچکی کرده باشید و او مثلا بخواهد ٢ سال بعد آن را جبران کند،حتما چندین برابر در حق شما خوبی می کند و اگر خدای نکرده در حق او بدی کرده باشید(هر حرف و یا کاری که او را ناراحت کرده باشد) حتما آن را هم به نحو شایسته ای جبران می کند.(جوری که هیچوقت یادتان نرود!!)

حافظه طولانی مدت عاطفی از دیگر ویژگیهای کسانی است که این تیپ شخصیتی را دارند،از سالهای گذشته و بعضا از دوران کودکی خود خاطره دارند!اینکه چه کسانی با آنها چه برخوردی کرده اند و یا در فلان مهمانی چه اتفاقی افتاده!؟!

تمام اتفاقات را با جزئیات کامل در خاطر دارند،تصویر گذشته همچون فیلمی همیشه در آرشیو ذهنشان هست که هر دفعه که آن را یادآوری می کنند پررنگ تر می شود!


 

...

پيام هاي ديگران ()   

لينک مطلب

بالای صفحه