خانه

 

آرشيو

 

تماس با ما

 

جستجو

google search:


وضوعات وبلاگنویسندگان

مهسا

آرشیو وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


لینک دونی


 
 

تمرین و اقدام عملی برای افزایش حوزه سر و حاکمیت و مدیریت در حوزه کار.قسمت 3
۱۳۸٩/۱٢/٧ :: نوشته شده توسط مهسا در ساعت ٢:٤٤ ‎ب.ظ

٢١. در برابر دهندگی های دیگران در مواقع لزوم و در زمانهایی که نیاز به دهندگی های دیگران در هر موردی دارید، نرم و گرم و پذیرا بوده و به هیچ عنوان از کسی که صلاح می دانید، از گیرندگی های به جا و به موقع و به اندازه امتناع نورزید.

٢٢. در برابر زنانی که ضعیف و ناتوان و رنج کشیده و محروم هستند، صرفا نقش منجی را زندگی کرده و به هیچ عنوان تحت تاثیر ضعف ها و ناتوانی های آنها قرار نگیرید.


٢٣. حرکات و رفتارهای عقاب با دقت بنگرید و در رفتارهایتان از او الگو برداری کنید و سعی کنید که حالاتتان را هر چه بیشتر به آن نزدیک کنید.


٢۴. در ارتباط با کار و مسائل مربوط به به زندگی شغلیتان بسیار منظم و مرتب بوده و از قوانین مربوط به خود در این موارد تبعیت نموده و تحت هیچ شرایطی نظم و شرایط موضوعه خود در این زمینه را زیر پا نگذارید.

٢۵. به اعتقادات و عقاید قلبی و مذهبی و تاریخی و دینی و مسلکی کلیه انسانها و گروههای مربوطه احترام گذاشته و برای آنها قائل به موجودیت بوده و بر این اعتقاد باشید که هر کس از راه خودش می تواند پاسخهایش را دریافت نماید و با درونش ارتباط برقرار نماید.

٢۶. در مورد ارتباط با سایرین حوزه حاکمیتتان ارتباطی از بالا به پایین داشته و  آنگونه باشید که هیچ کس حتی زمانی که از نزدیک با او ارتباط برقرار می نمایید قادر نباشد از حد خودش تجاوز نماید و نحوه و چگونگی ارتباطش با شما را تغییر دهد.


٢٧. در راه رسیدن به اهدافتان به خوبی از تمامی امکاناتتان و دوستان و آشنایان استفاده کرده و با ایجاد هماهنگی های لازم مابین آنها و حتی اتحاد و همدستی با سایرین قدرتمند اطرافتان در جهت رسیدن به هدفتان اقدام نمایید.

٢٨. در هنگام تصمیم گیری های روزمره تان و حتی تصمیماتی که دو یا چند بار می گیرید و یا حتی آنهایی که هر شخص در طول زندگی اش یک بار می گیرد، قاطع و مصمم باشید و بدون اینکه بخواهید از خود ثبات بی دلیلی و یا اصرار بر تصمیماتتان داشته باشید، به دلیل صحیح بودن تصمیماتتان و در نظر گرفتن همه جوانب امر در زمان تصمیم گیریهایتان هیچ تغییری در آنها رخ ندهید.

29. به سایرینی که در اطراف شما هستند اعتماد داشته و به آنها هرکدام به سهم خودشان با طیب خاطر کارها و وظایف و یا مسئولیتهایی را محول نمایید.


30. از هر گونه بی عملی و گرایشات شدید و بی حد و مرز به حوزه عواطف و غرایز و احساسات و درک و فهم عمیق و خفقان آور فراری بوده و ایگونه بودن را وقت تلف کردن و دور شدن از دنیای حقیقی که ما در آن زندگی می کنیم و می بایستی زندگی کنیم بدانید.


...

پيام هاي ديگران ()   

لينک مطلب

بالای صفحه