خانه

 

آرشيو

 

تماس با ما

 

جستجو

google search:


وضوعات وبلاگنویسندگان

مهسا

آرشیو وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


لینک دونی


 
 

تیپ شخصیتی صنعتگرو هنرمند - معادل با تیپ شخصیتی هفائستوس یونانی
۱۳۸٩/٦/٥ :: نوشته شده توسط مهسا در ساعت ٤:٢۸ ‎ب.ظ

صنعتگرها و مکانیک های توانمندی هستند، به سرعت و با دیدن یک قطعه فلزی می توانند آن را تولید کنند،با دیدن یک ماشین می توانند عیب آن را به سرعت تشخیص دهند و برطرف کنند.

هنرمندانی که اثر هنری خلق می کنند، مجسمه سازی، ‌نقاشی، نجاری از کارهایی است که بهش علاقه دارند و تمام احساسشان را در خلق اثر هنریشان دخیل می کنند،به همین خاطر در کارهایشان معمولا پیامی نهفته است.

به خاطر پول کار نمی کنند،هنگامی که دارند یک اثر هنری خلق می کنند برایشان مهم این است که اون چیزی شود که دلش می خواهد و قیمتش خیلی مهم نیست، حتی ممکن است بتوانید بسیار پائین تر از اون چیزی که ابتدا با او توافق کرده بودید پرداخت کنید ولی یک مسئله ای هم هست!!! اینکه لج کند و کار را به شما نفروشد و یا اصلا به هیچ کس دیگری هم نفروشد!!!

از هر کاری هم یکی درست می کنند و نمی توانند رور تیراژ، تعداد و یا به صورت سری کاری، کاری انجام دهند، چون هر کاری که درست می کنند بر اساس برون ریزی یک احساس درونی شونه و اگر بخوان یکی عین همون درست کنند چون با برون ریزی احساس دیگه ای هست با کار اولشون فرق می کنه، بخاطر همین هم هر کارشون منحصر بفرده و معمولا کارهای هنریشون هم به اسم عناوین تجربیات زندگیشونه!

اغلب برای کار کردن ترجیح می دهند در کارگاه خود و یا تنها باشند و از کار کردن در محیط های شلوغ اجتناب می کنند.

تعمیرکارهای قابلی هستند و به راحتی هر چیزی را که خراب می شود، درست می کنند. هر وسیله برقی و یا هر قسمتی از تاسیسات خانه که خراب می شود، آنها به خوبی از پس تعمیر کردنشان بر می آیند و می توانند آنها را حتی از اولش هم بهتر و سالم تر درست کنند. 

معمولا در درونشان احساس رنجش و درد درونی دارند و از صحبت کردن در مورد آنها عاجزند و معمولا این احساساست را با خودشان حمل می کنند و از حرف زدن در مورد ناراحتی هایشان خودداری می کنند. حتی در هنگام خشم به جای داد و بیداد کردن،‌ در خود فرو می روند و به فردی عبوس تبدیل می شوند.

در بچگی موقع بازی کردن با اسباب بازی دل و روده اونو می ریزن بیرون که ببینن از چی تشکیل شده و مکانیزم آن به چه صورتی است و اگر دلشون بخواد می تونند دوباره اونو مثل روز اولش درست کنند و کمتر اهل بازی های پر تحرک هستند. می تونند ساعتها بشینند و یک پازل بزرگ را کامل کنند.


اینها هم یه سری نمونه کار از یک هفائستوس واقعیه!


مجسمه دوچرخه ای از طلا بر روی سوزن خیاطیتفنگی ساخته شده از ۴٨ قطعه مختلف بر روی یک چوب کبریت


شترها و نخل های صحرایی در سوراخ یک سوزن


و اینم عکس کسی که این کارها رو انجام داده!

...

پيام هاي ديگران ()   

لينک مطلب

بالای صفحه