خانه

 

آرشيو

 

تماس با ما

 

جستجو

google search:


وضوعات وبلاگنویسندگان

مهسا

آرشیو وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


لینک دونی


 
 

تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری ارتباطات (معادل و هم ارز با ایزد هرمس یونانی)
۱۳۸٩/٦/٦ :: نوشته شده توسط مهسا در ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ

تو قسمت اول در مورد یه سری از ویژگی های هرمس صحبت کردیم، اینجا هم یه سری دیگه از ویژگی های هرمس رو با کمک نوشته های سعیده می نویسیم.

تو مهمونی دوست داره که با همه آدمها ولو اینکه تعدادشون زیاد باشه حتما یه گپ بزنه و اگر یه نفر بخواد از اول تا آخر مهمونی اونو به حرف بگیره حتما که خیلی زود پیچونده میشه، چون دوست داره که آزاد باشه و توسط هیچ کسی محدود نشه!

به راحتی می تونه یه چیزی رو بپیچونه یا به عبارت دیگه دزدی کنه، وقتی یه چیزی پیدا می کنه یا می خواد بپیچونه احساس نمی کنه که داره مال یه نفر دیگه رو بر میداره، فکر می کنه مال خودشه و بدون اینکه احساس ترس کنه و در کمال خونسردی این کارو انجام میده، مثلاً اگه پولی پیدا کنه یه جوری خم می شه پول رو بر میداره که انگار پول خودش بوده و همون لحظه از دستش افتاده!

هرمس تایپ ها بسیار خوش سفر هستن و خیلی ها دوست دارن باهاشون همسفر بشن، خیلی اهل برنامه ریزی و هماهنگی برای سفر هم نیستند، معمولا در لحظه تصمیم به مسافرت می گیرند و بدون اینکه از قبل جا رزرو کرده باشند یا حتی به این موضوع فکر کرده باشند میرن سفر و تا پاش برسه به اون شهر همه چی رو درست می کنه، تو هر هتلی که بخواد می تونه جا بگیره! البته اگر باهاش تو چادر هم بخوابین انقدر بهتون خوش می گذره که تا حالا تو بهترین هتل ها هم انقدر بهتون خوش نگذشته! برای اینکه در لحظه می تونن از هر چیزی لذت ببرند و به هیچ چیزی هم گیر نمی کنند، اینکه چرا فلان چیز نیست؟! چرا فلان آدم هست؟! چرا هوا ایجوریه؟! چرا جا بده؟! خلاصه اصلا اهل غر زدن و نالیدن نیستند!

معمولا به آنها صفت دروغگو رو نسبت می دهند، در حالیکه اونها به قصد دروغگویی حرف نمی زنند،‌ فقط میخوان که یه جور دیگه بگن و این کار هم یا به دلیل اینه که حوصله نداشته راستشو بگه یا خواسته شما رو سرکار بذاره یا همینطوری حال کرده که اینطوری تعریف کنه!

خیلی راحت می تونه در لحظه هم رنگ جماعت بشه یعنی میتونه توی یه دیسکو خوانندگی کنه بعد همون لحظه اگه از اونجا بلندش کنی و بذاری  توی یه جمعی که همه دکتر هستند خیلی راحت می تونه در مورد موضوعات علمی و پزشکی با اونها صحبت کنه، و این همون قابلیت در لحظه بودن این تیپ شخصیتیه!

                       

اهل تعهد دادن نیستن، یعنی اصولا هیچوقت نمیشه روی حرفشون حساب کرد چون ممکنه یک لحظه دیگه یه تصمیم دیگه بگیره و یادش نباشه به شما چه قولی داده؟!مثلا به شما قول داده(اصلا  نمی دونه قول چی هست؟!نیشخند) که باهاتون یه مهمونی بیاد ولی اگه یه نفر دیگه بهش یه برنامه دیگه ای رو پیشنهاد بده که بیشتر دوست داشته باشه اونو انتخاب می کنه و بی خیال قول و قرارش با شما میشه؟! یا اگر قرار باشه کاری براتون انجام بده خیلی احتمالش کمه که انجام بده چون یا احتمالا  یا به طور مصلحتی یادش میره یا حوصله انجام دادنش رو نداره!

آدمهایی هستند که بسیار اهل ماجراجویی و تجربه اتفاقهای جدیدند،‌ از امتحان کردن مسیرهای ناشناخته در هنگام رانندگی و مواجه با آدمهای ناشناس با روی باز استقبال می کند، که البته در حالت افراطی این جویندگی سبب می شود که از مسیر اصلی دور شود و یا از مسائل اصلی زندگی اش دور بماند.


...

پيام هاي ديگران ()   

لينک مطلب

بالای صفحه