خانه

 

آرشيو

 

تماس با ما

 

جستجو

google search:


وضوعات وبلاگنویسندگان

مهسا

آرشیو وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


لینک دونی


 
 

تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری ارتباطات - ( معادل و هم ارز با ایزد هرمس یونانی) - قس
۱۳۸٩/٥/۱۳ :: نوشته شده توسط مهسا در ساعت ٢:٥٤ ‎ب.ظ

ارتباطات و روابط عمومی = هرمس

 

افرادی که  بسیار شوخ و خوش سر وزبانند،توی هر جمع و یا مهمانی که قرار می گیرند آدمها دورشون جمع میشن و اونها میشن نقل مجلس و عنان مجلس رو در دست می گیرند و از خاطرات شیرین و یا کارهای هیجان انگیزی که کرده اند تعریف می کنند،


آرشیو جوکهایشان همیشه کامله و همیشه می تونند به راحتی حتی سرسخت ترین آدمها رو بخندونند!


                                             

فروشنده های بسیار قابلی هستند،به راحتی شما را قانع می کنند که بدون اون لباس موردنظر نمی تونید به زندگی تون ادامه بدید و اینکه اون لباس اصلا و فقط برای شما دوخته شده وبدون شک بهترین اتفاق زندگی تون خریدن اون لباسه و اینکه این یه لباس خاصه که نمی خواسته بفروشه و حالا چون شمایید اونو بهتون می فروشه،خلاصه یه کاری می کنه که شما هرچقدر هم که سرسخت باشید اون لباس رو بخرید و حتی اگر بعد از خرید هم  احساس کنید سرتون رو کلاه گذاشته، جون خیلی خوشمزه این کارو کرده و خیلی بهتون خوش گذشته حاضرید بهاشو پرداخت کنید و از دستش عصبانی نیستید!


راجع به همه چی می دونند، هر مطلب یا موضوعی که فکرشو بکنید می دونند و می تونند در مورد اون اظهارنظر کنند. معتقدند که بهتره یه اقیانوس باشند به عمق 5  سانت نه یه دریاچه به عمق ١٠ متر، برای همین از هر مطلبی فقط به اندازه رفع نیاز می دونند و نه بیشتر. 

                                   

        


هیچ محدودیتی رو قبول نمی کنند و از هر کنترلی بیزارند،دوست دارند که همیشه آزاد و رها و بدون هیچ محدودیت و ممنوعیتی هر کاری که صلاح می دونند رو انجام بدهند!با هرگونه کنترلی، اعم از فیزیکی و غیر فیزیکی به شدت مشکل دارند و وقتی کنترل میشوند احساس خفگی بهشون دست داده میشه!فی البداهگی و حاضر جوابی یکی دیگه از ویژگی های منحصر به فرد این تیپ شخصیتیه!! هر مسئله یا پیشامدی که براشون پیش میاد فی البداهه و بدون توجه به اینکه قبل و بعد آن چه اتفاقی افتاده و یا می افتد عکس العمل نشون میدهند، نمونه بارز این خصوصیت رو در بازیگران، بخصوص بازیگران تئاتر میشه دید،یکی از بازیگرانی که  این ویژگی در اون خیلی مشهوده میشه جیم کری رو نام برد.


                                


روابط عمومی بسیار بالایی دارند و به سادگی می تونند با همه ارتباط برقرار کنند،یه عالمه دوست دارند که الزاما هیچ ربطی به هم ندارند،از یه پسر بچه روزنامه فروش سر چهارراه گرفته تا پیرزن همسایه ، از همکار جوان بد عنق تو محل کارش گرفته تا رئیس مسن شرکت، آسونترین کار دنیا براش دوست شدن و برقرار کردن ارتباط با آدمهاست،  به همین دلیل بازاریاب ها و مدیر فروش های فوق العاده ای هستند.

 

اهل سفر و ماجراجویی و کشف ناشناخته هایند. مارکوپولو!

مرزها رو می شناسند به همین دلیل راه عبور از آن را نیز بلدند. از همین طریق به همه آدم ها راه پیدا می کنند. وکیل و راهنمای تور خوبی هستند.

ناجی کودک => به راحتی می توانند حتی در بدترین شرایط، خنده دارترین نکته ها را پیدا کنند و زوایای دیگر موضوع را به شما نشان دهند به همین دلیل هم مدیریت بحران خوبی دارند و هم افرادی را که در مسایل شان غرق شده اند با نشان دادن سایر زوایا از مساله موردنظر  بیرون می کشند.

بی ربط ترین چیزها را به هم می توانند ربط دهد، به همین دلیل سخنوران خوبی هستند و به دلیل همین ساختارشکنی ها شنونده را بر سر شوق می آورند. 


...

پيام هاي ديگران ()   

لينک مطلب

بالای صفحه