خانه

 

آرشيو

 

تماس با ما

 

جستجو

google search:


وضوعات وبلاگنویسندگان

مهسا

آرشیو وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


صفحات وبلاگ


لینک دونی


 
 

پله های اولیه برای رسیدن به حوزه سرو حاکمیت ( هم ارز و معادل زئوس یونانی )
۱۳۸٩/٦/۱٦ :: نوشته شده توسط مهسا در ساعت ٥:۱۸ ‎ب.ظ


 ١.در مورد همه مسائلی که مربوط به شماست مسئولانه انتخاب کنید و بهایش رو پرداخت کنید.٢. تمرین های مربوط به جداول اعداد مثل سودوکو را با حضور کامل و در لحظه خودتان حل کنید.


 ٣. برای انجام هر کاری از خود بپرسید که چرا؟! چگونه؟! به چه صورت؟! چه وقت؟! و برای تمام کارها حتی غذا خوردن، حمام رفتن و تمام کارهای مریوط به خودتان این سوالات را از خود پرسیده و بعد انجام دهید. ۴. خودتان را جایگزین رئیس خود و یا پدر خانواده گذاشته و سعی کنید با در نظر گرفتن همه جوانب و اشراف کامل بر افراد و شرایط خانواده و افراد سازمان تصمیم گیری کنید.
۵. برای کلیه کارهای غریزی تان دلیل منطقی آورده و در غیر اینصورت از انجام آن خودداری نمایید.
۶. هنگام کار بر اساس دوست داشتن و احساستان عمل نکرده و بر اساس تعهد،‌ شرح کار و قوانین جاری در محیط کار عمل کنید.٧. زمان بندی و برنامه ریزی و اولویت بندی بر اساس ساعت و دقیقه و ثانیه انجام داده و به آن پایبند باشید و در قرارهایتان و یا کارهایتان به زمان توجه زیادی داشته باشید.

 ٨. در محیط کار حتی اگر کار مربوطه به طور مستقیم از شما خواسته نشده ولی برای پیشرفت سیستم و سازمان تاثیر گذار است،‌آ‌ن را انجام بدهید و منتظر نباشید که از شما خواسته شود.
٩. هنگام تصمیم گیری بر اساس حوزه سر،‌ منطق تصمیم گرفته و به دلخواه و علاقه خود توجه نکنید.


١٠. شب هنگام روز خود را مرور کرده و ببینید که در روزی که پشت سر گذاشته اید تا چه حد بر اساس حوزه سرتان عمل کرده اید و تا چه حد براساس عواطفتان عمل کرده اید و خودتان را حسابرسی کنید.

...

پيام هاي ديگران ()   

لينک مطلب

بالای صفحه

 
 
 

تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری رهبر و حاکم( معادل و هم ارز با ایزد زئوس یونانی)
۱۳۸٩/٦/٩ :: نوشته شده توسط مهسا در ساعت ۱:٢٦ ‎ب.ظ

   زئوس

خدای خدایان ، خدای آسمان ، خدای باران و خدای گردآوری ابرها

 مدیر ، رئیس و رهبری قدرتمند و لایق و جدی و خشک و با درایت 

همه جا رئیس  

مظهر اراده و قدرت ، کنترل کننده ، تیزبین ، ریزبین ، مسلط به همه جهات

این افراد همواره از دوران کودکی توانایی پادشاهی و حاکمیت بر حوزه اطراف خود را داشته و همیشه از خودشان می پرسند که چرا اکنون بچه هستم و توانایی این حاکمیت را به نحو احسن ندارم . و چرا من باید فرزند یک خانواده و تحت حاکمیت خانواده باشم؟ البته که از طرف دیگر هم ، به علت آشنایی آنها با آرک تایپ حاکم و فرمانروایی ، این افراد ، خودِ حاکمیت (مثلا پدر در خانواده ) را پذیرا می باشند.

نگاه این افراد از بالا به پایین است . دقیقاً مثل عقاب از بالا به پایین نگاه می کنند ولی نه به صورت تسلط گرایی 

این افراد اصولاً در هر حوزه ای خود را صاحب قدرت می دانند . زیرا فکر و ذهن و عقل آنها خوب کار می کند و دستخوش عواطف و احساسات و غرایزشان نمی شوند و ضربه ای هم نمی خورند .

 اراده و قدرت تصمیم گیری در این افراد بسیار بالاست . تا اراده انجام کاری را بکنند ، دیگر تمام است ، آن کار بدون هیچ خلل یا اشکالی انجام می پذیرد و همیشه از همه بالاتر و برترند بدون هچ تلاش و کوشش مضاعف و نفس گیر . (( ناخودآگاه برترینند ))‌. 

 

این افراد در حوزه سر به سر می برند ، در مورد هر چیز منطقی فکر کرده و بررسی کرده . 

به نظر آنها افرادی که تحت تأثیر غرایز و عواطف و احساسات خود هستند ، بسیار آسیب پذیر و ضعیف هستند و هیچگاه در هیچ موردی نمی توان روی آنها ، برای موفقیت در کاری حساب کرد .

همیشه بر محیط پیرامون خود اشراف کامل دارند و کوچکترین تغییرات و اتفاقات را می فهمند . اتفاقات را می توانند جزء به جزء تعریف کنند و همه را انگشت به دهان نگه دارند . ( با اینکه در مسئله ای مستقیماً حضور نداشتند ، ولی دقیقاً می دانند که چه اتفاقی افتاده ) .

آنها اراده خود را بر سایرین تحمیل کرده و معتقدند همه باید از فرمان آنها پیروی کنند .

با افراد مثل ابزار برخورد می کنند .

 

 

ترجیح می دهند در همه جا رئیس باشند ، حتی بعد از تشکیل خانواده نیز ، در خانواده نیز رئیس هستند .

آنها ، فرزند نمونه را کسی می دانند که به حرفهای آنها احترام گذاشته و طبق میل آنها عمل کند .

فردی بسیار مهیا کننده هستند و همه احتیاجات زن و فرزندانشان را فراهم و آماده می کنند ، ولیکن برای فراهم کردن احتیاجات آنها شرط و شروط می گذارند و هدف اصلی آنها از این کار کنترل آنها می باشد .

اصولاً همیشه برای خودشان کار می کنند و خودشان رئیس خودشان هستند و از زیر دست بودن خوششان نمی آید .

برای گسترش قلمروشان ، ازدواج کرده و تشکیل خانواده می دهند و بچه به دنیا می آورند و از همسر خود توقع دارند خانه را اداره کند و آنها را درگیر خرده کاریهای خانه نکند .

اصولاً با افرادی هم سطح و هم تراز خودشان ازدواج می کنند . گاهی بیشتر از یک همسر دارند ولی با همه آنها به یک صورت رفتار می کنند و کاملاً مساوی . هر چه برای یکی بخرد برای آن یکی هم فراهم می کند ، بدون کوچکترین تفاوتی . او برای خانواده اش بهترین چیزها را مهیا می کند . خانواده این افراد در امکانات کامل به سر می برند .

آنها بسیار زن دوست هستند.

اگر تصمیمی بگیرند قاطعانه به آن عمل می کنند و اگر مطمئن شوند که به هدفشان نمی رسند آن را رها کرده و سراغ هدف دیگری می روند .

دوستان این افراد از افراد قدرتمند و ثروتمند اطرافشان هستند .

همواره در هر کجایی در رأس هرم جای می گیرند و این نه بر اساس اصرار خود آنها ، بلکه بر اساس شایسته سالاری بیرونی و درونی ، آشکار و پنهان ، اتفاق می افتد . 

به خوبی می دانند هر کس باید چه کاره شود ، استعدادهای افراد را کشف کرده و می گویند چه کار کنند که موفق شوند .

در کار ، احساس را دخالت نمی دهند ، در کار همیشه در پی این هستند که کارشان را توسعه دهند و بزرگ کنند .

در همه موارد آنها حرف آخر را می زنند .

آنها بسیار افرادی سختکوش هستند و برای کارها پیش قدم می شوند .

با جنس مخالف از موضع قدرت برخورد می کنند و توقع دارند هر کاری که می خواهند برایشان انجام دهند .

اصولاً افرادی پولدار هستند و پول و قدرت را بخشی از جذابیت خود می دانند .

اصولاً تمایل و نیاز افراد را حتی اگر مطرح نکنند ، می دانند و بدان آگاه هستند .

بیشتر وقت خود را برای کار و قدرت می گذارند و به رابطه صمیمی با همسرشان اهمیت چندانی نمی دهند و بیشتر رابطه عاطفی آنها با کارشان است .

اخراج کردن افراد برای آنها کاری بسیار ساده و راحت است . آنها به طور مستقیم کسی را اخراج نمی کنند ولیکن فضا را طوری مهیا می کنند که شخص مورد نظر خودش تشخیص می دهد که در آنجا دیگر جایی ندارد .

افراد دیگر آنها را فردی صاحب نظر و با تجربه و عمق دید و وسعت نظر می شناسند .

به همه مسایل از دور نگاه می کنند و هیچ وقت خودشان را قاطی مسایل نمی کنند و از دور آن را کنترل و رهبری می کنند . کنترلی دقیق و مناسب و بهینه ، بدون صرف کمترین انرژی .

مادر آنها همواره در تربیت و به ثمر رساندن آنها نقش بسیار مهم و بسزائی داشته اند و آنها خود را همواره مدیون مادرشان می دانند و در هر زمان و موقعیتی در صدد ارائه امکانات و تسهیلات و تدارکات مناسب برای زندگی بهتر و شرافتمندانه تر برای آنها می باشند .

     

این افراد به غیر از مادرشان از تمام زنانی که در کودکی در مجاورت با آنها بودند توجه و سرویس می گرفتند و اعتقاد دارند که زنان در تربیت و پرورش و رسیدن به جایگاه کنونی آنها نقش بسیار فعال و تعیین کننده ای داشته اند و از آنها ممنون و متشکرند .

تمام افرادی که در هر مرحله و به هر علتی با آنها در ارتباط بوده اند از حوزه حاکمیت و ارتباطات آنها حذف نگردیده و می توانند همیشه به عنوان جزئی از هرم حاکمیت و قدرت و امنیت آنها ، در مجموعه مربوط به آنها حضور داشته باشند .

به افراد اطراف خود کمک می کند که پله های ترقی را طی کنند و بالا بروند و رشد کنند و راه رشد هر کسی را به درستی می داند .

تغییر وضعیت و موقعیت و رفتار اطرافیان ، در راه رسیدن به اهداف او تاثیر چندانی ندارد و اگر همه افراد هم در بین راه او را ترک کنند ، او قادر است که به تنهایی راه را ادامه دهد و به موفقیت برسد .

اصولاً از لباسهای سنگین استفاده می کنند و نه صرفاً کت و شلوار ، مرتب و منظم و سنگین ( سنگین پوش هستند ) .

این افراد حافظه بسیار خوبی دارند و اگر از سالها پیش هم سوالی از آنها بپرسیم به درستی پاسخ می دهند .

بدن این افراد تحت فرمان و کنترل کامل خودشان است و در مواقعی حتی از بسیاری از کسانی که در این زمینه ادعایی دارند ،‌ قویتر و کاملتر عمل می کنند و مثلاً می توانند بهتر و بیشتر و سریعتر از شناگران ، شنا کنند و یا وزنه هایی در حد ورزشکاران جا به جا کنند .

 

...

پيام هاي ديگران ()   

لينک مطلب

بالای صفحه

 
 
 

تیپ شخصیتی و مجموعه رفتاری ارتباطات (معادل و هم ارز با ایزد هرمس یونانی)
۱۳۸٩/٦/٦ :: نوشته شده توسط مهسا در ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ

تو قسمت اول در مورد یه سری از ویژگی های هرمس صحبت کردیم، اینجا هم یه سری دیگه از ویژگی های هرمس رو با کمک نوشته های سعیده می نویسیم.

تو مهمونی دوست داره که با همه آدمها ولو اینکه تعدادشون زیاد باشه حتما یه گپ بزنه و اگر یه نفر بخواد از اول تا آخر مهمونی اونو به حرف بگیره حتما که خیلی زود پیچونده میشه، چون دوست داره که آزاد باشه و توسط هیچ کسی محدود نشه!

به راحتی می تونه یه چیزی رو بپیچونه یا به عبارت دیگه دزدی کنه، وقتی یه چیزی پیدا می کنه یا می خواد بپیچونه احساس نمی کنه که داره مال یه نفر دیگه رو بر میداره، فکر می کنه مال خودشه و بدون اینکه احساس ترس کنه و در کمال خونسردی این کارو انجام میده، مثلاً اگه پولی پیدا کنه یه جوری خم می شه پول رو بر میداره که انگار پول خودش بوده و همون لحظه از دستش افتاده!

هرمس تایپ ها بسیار خوش سفر هستن و خیلی ها دوست دارن باهاشون همسفر بشن، خیلی اهل برنامه ریزی و هماهنگی برای سفر هم نیستند، معمولا در لحظه تصمیم به مسافرت می گیرند و بدون اینکه از قبل جا رزرو کرده باشند یا حتی به این موضوع فکر کرده باشند میرن سفر و تا پاش برسه به اون شهر همه چی رو درست می کنه، تو هر هتلی که بخواد می تونه جا بگیره! البته اگر باهاش تو چادر هم بخوابین انقدر بهتون خوش می گذره که تا حالا تو بهترین هتل ها هم انقدر بهتون خوش نگذشته! برای اینکه در لحظه می تونن از هر چیزی لذت ببرند و به هیچ چیزی هم گیر نمی کنند، اینکه چرا فلان چیز نیست؟! چرا فلان آدم هست؟! چرا هوا ایجوریه؟! چرا جا بده؟! خلاصه اصلا اهل غر زدن و نالیدن نیستند!

معمولا به آنها صفت دروغگو رو نسبت می دهند، در حالیکه اونها به قصد دروغگویی حرف نمی زنند،‌ فقط میخوان که یه جور دیگه بگن و این کار هم یا به دلیل اینه که حوصله نداشته راستشو بگه یا خواسته شما رو سرکار بذاره یا همینطوری حال کرده که اینطوری تعریف کنه!

خیلی راحت می تونه در لحظه هم رنگ جماعت بشه یعنی میتونه توی یه دیسکو خوانندگی کنه بعد همون لحظه اگه از اونجا بلندش کنی و بذاری  توی یه جمعی که همه دکتر هستند خیلی راحت می تونه در مورد موضوعات علمی و پزشکی با اونها صحبت کنه، و این همون قابلیت در لحظه بودن این تیپ شخصیتیه!

                       

اهل تعهد دادن نیستن، یعنی اصولا هیچوقت نمیشه روی حرفشون حساب کرد چون ممکنه یک لحظه دیگه یه تصمیم دیگه بگیره و یادش نباشه به شما چه قولی داده؟!مثلا به شما قول داده(اصلا  نمی دونه قول چی هست؟!نیشخند) که باهاتون یه مهمونی بیاد ولی اگه یه نفر دیگه بهش یه برنامه دیگه ای رو پیشنهاد بده که بیشتر دوست داشته باشه اونو انتخاب می کنه و بی خیال قول و قرارش با شما میشه؟! یا اگر قرار باشه کاری براتون انجام بده خیلی احتمالش کمه که انجام بده چون یا احتمالا  یا به طور مصلحتی یادش میره یا حوصله انجام دادنش رو نداره!

آدمهایی هستند که بسیار اهل ماجراجویی و تجربه اتفاقهای جدیدند،‌ از امتحان کردن مسیرهای ناشناخته در هنگام رانندگی و مواجه با آدمهای ناشناس با روی باز استقبال می کند، که البته در حالت افراطی این جویندگی سبب می شود که از مسیر اصلی دور شود و یا از مسائل اصلی زندگی اش دور بماند.


...

پيام هاي ديگران ()   

لينک مطلب

بالای صفحه

 
 
 

تیپ شخصیتی صنعتگرو هنرمند - معادل با تیپ شخصیتی هفائستوس یونانی
۱۳۸٩/٦/٥ :: نوشته شده توسط مهسا در ساعت ٤:٢۸ ‎ب.ظ

صنعتگرها و مکانیک های توانمندی هستند، به سرعت و با دیدن یک قطعه فلزی می توانند آن را تولید کنند،با دیدن یک ماشین می توانند عیب آن را به سرعت تشخیص دهند و برطرف کنند.

هنرمندانی که اثر هنری خلق می کنند، مجسمه سازی، ‌نقاشی، نجاری از کارهایی است که بهش علاقه دارند و تمام احساسشان را در خلق اثر هنریشان دخیل می کنند،به همین خاطر در کارهایشان معمولا پیامی نهفته است.

به خاطر پول کار نمی کنند،هنگامی که دارند یک اثر هنری خلق می کنند برایشان مهم این است که اون چیزی شود که دلش می خواهد و قیمتش خیلی مهم نیست، حتی ممکن است بتوانید بسیار پائین تر از اون چیزی که ابتدا با او توافق کرده بودید پرداخت کنید ولی یک مسئله ای هم هست!!! اینکه لج کند و کار را به شما نفروشد و یا اصلا به هیچ کس دیگری هم نفروشد!!!

از هر کاری هم یکی درست می کنند و نمی توانند رور تیراژ، تعداد و یا به صورت سری کاری، کاری انجام دهند، چون هر کاری که درست می کنند بر اساس برون ریزی یک احساس درونی شونه و اگر بخوان یکی عین همون درست کنند چون با برون ریزی احساس دیگه ای هست با کار اولشون فرق می کنه، بخاطر همین هم هر کارشون منحصر بفرده و معمولا کارهای هنریشون هم به اسم عناوین تجربیات زندگیشونه!

اغلب برای کار کردن ترجیح می دهند در کارگاه خود و یا تنها باشند و از کار کردن در محیط های شلوغ اجتناب می کنند.

تعمیرکارهای قابلی هستند و به راحتی هر چیزی را که خراب می شود، درست می کنند. هر وسیله برقی و یا هر قسمتی از تاسیسات خانه که خراب می شود، آنها به خوبی از پس تعمیر کردنشان بر می آیند و می توانند آنها را حتی از اولش هم بهتر و سالم تر درست کنند. 

معمولا در درونشان احساس رنجش و درد درونی دارند و از صحبت کردن در مورد آنها عاجزند و معمولا این احساساست را با خودشان حمل می کنند و از حرف زدن در مورد ناراحتی هایشان خودداری می کنند. حتی در هنگام خشم به جای داد و بیداد کردن،‌ در خود فرو می روند و به فردی عبوس تبدیل می شوند.

در بچگی موقع بازی کردن با اسباب بازی دل و روده اونو می ریزن بیرون که ببینن از چی تشکیل شده و مکانیزم آن به چه صورتی است و اگر دلشون بخواد می تونند دوباره اونو مثل روز اولش درست کنند و کمتر اهل بازی های پر تحرک هستند. می تونند ساعتها بشینند و یک پازل بزرگ را کامل کنند.


اینها هم یه سری نمونه کار از یک هفائستوس واقعیه!


مجسمه دوچرخه ای از طلا بر روی سوزن خیاطیتفنگی ساخته شده از ۴٨ قطعه مختلف بر روی یک چوب کبریت


شترها و نخل های صحرایی در سوراخ یک سوزن


و اینم عکس کسی که این کارها رو انجام داده!

...

پيام هاي ديگران ()   

لينک مطلب

بالای صفحه